Ataşehir’de Antep Mutfağı : Bizim Konak Restaurant

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Ataşehir Şerif Ali bölgesinde konumlanan Bizim Konak Restaurant, bölgede kaliteli ve nezih bir ortamda lezzetli Antep yemekleri yemek isteyenler için ideal.  3 katlı mekan hem akşam yemekleri,  bölgede çalışanlar için iş yemekleri hem de özel gece yemekleri için iyi bir seçim olabilir.
bizim-konak-restaurant-6
Sigara içenler için ayrı kat, çocuklar için ayrı odaları olan Bizim Konak Restaurant'ta bir de fasıl bölümü var. Hepsinden önce uzun süredir yediğim en lezzetli Antep yemeklerini burada yediğimi söyleyebilirim. Aynı zamanda yılbaşı menüsünü tatmış olduğum restoranın menüsünde başlangıçları mezeler ile yaptık. Meze çeşidi bol ama ben en çok hardal soslu patlıcana, bademli pazıya ve yaprak sarmaya bayıldım. Atom ve çiğköftenin acısı biraz fazlaydı.En önemlisi de Bizim Konak Restaurant'ın artan yemekleri hayvanlara dağıtıyor olmaları. Benim bir restorana sürekli gitme sebeplerimden biri de hayvanlara karşı olan duyarlıkları. Bu anlamda tebrik ediyorum bir kez daha. 

bizim-konak-restaurant-2Bizim Konak Restaurant'ta mezelerden sonra sırada ara sıcaklar vardı. Antep denince akla ne gelir? Elbette içli köfte…İçli köftesi harika olunca benim için mekan zaten iyi bir puanı hak etmiş oldu. Yine patlıcan dolma ve fındık lahmacun da kıvamındaydı. 
bizim-konak-restaurant-3Ve ana yemek olarak  karışık kebapla karşı karşıyaydık. Etler balıkesirden geliyor. Mekanın ortaklarından biri daha önce tavuz kanat restoranı şefiymiş. Böyle olunca da en çok  terbiyeli kuzu şiş ve tavuk kanat benim favorim oldu. Aynı şekilde adana kebap ve şaşlık da sizi oldukça tatmin eder.. Alkol hariç yemek menü fiyatı ise 70 TL. Fasıl da dahil elbette.
bizim-konak-restaurant-1

Bizim Konak'ta Yılbaşı
Bizim Konak Restaurant yılbaşı akşamı lezzetten dört köşe olacağınız bir menü ile sizi bekliyor. Fotoğrafta gördüğünüz kestaneli iç pilavlı hindinin de dahil olduğu, mezeler, ara sıcaklar ve pek çok sürprizle dolu olan menüye elbette keyifli bir fasıl da eşlik ediyor. Yılbaşı menüsün fiyatı ise kişi başı 250 TL.  Dilerseniz hindiyi eve de sipariş edebiliyorsunuz.

bizim-konak-restaurant-5

Bizim Konak Restaurant
Adres: Tatlısu, Şenol Güneş Blv. No:2, 34774 Dudullu OSB/Ümraniye/İstanbul
0216 594 51 30

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz