Amy Winehouse belgeselinden ilk görüntüler

Sevda Serbest tarafından yazıldı

2011 yılında İstanbul’da konser verecekti Amy Winehouse…. Uzun uğraşlar sonucu biletler alınmış, konser tarihi bekleniyordu büyük bir hevesle… Ancak kötü bir haber geldi.  Amy Winehouse 23 Temmuz 2011’de tam  27 yaşında hayatını kaybetmişti.Uzun süre inanamamıştım. Çok üzülmüştüm. Hala Winehouse şarkılarını dinlerken ölümü aklıma geliyor ve zaten çok hüzünlü olan şarkılarına ekstra hüzünleniyorum. 27 yaş ile ilgili tek bir cümle ise söylemek istemiyorum.  Şimdilerde önümüzdeki aylarda vizyona girecek olan Amy isimli belgesel filmini merakla bekliyorum.

amy winehouse performing lioness 615 apimages

Geride Grammy dahil pek çok ödül ile birlikte hazin bir yaşam öyküsü bırakan dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’ın yaşamını konu eden “Amy” filminin ilk fragmanı bugün yayınlandı.

Yönetmenliğini “Senna” isimli belgesel filmiyle pek çok ödüle layık görülen Asif Kapadia’nın yaptığı Amy Winehouse’nin hayatını anlatan belgesel filmi, bu yaz gösterime girecek. Tanıtımında Amy Winehouse’u en iyi anlatan şarkısı “Back to Black” kullanılan belgesel de, sanatçının daha önce yayınlanmamış şarkılarının da yer alacağı açıklandı.

Alkol zehirlenmesinden hayatını kaybeden Winehouse’un bugüne kadar hiç yayınlanmamış arşiv görüntülerinin yer aldığı belgeselde, şarkıcının çocukluk yıllarından nasıl bir dünya yıldızına dönüştüğüne dair her şey gösteriliyor.

Madde bağımlılığından kendisini oldukça rahatsız eden medya istilasına, aşk acılarından efsane olan şarkılarının nasıl ortaya çıktığına dek Winehouse’un hayatından kesitlerin paylaşıldığı belgesel 3 Haziran’da vizyona girecek.

İşte “Amy” nin ilk fragmanı…

https://www.youtube.com/watch?v=A97-pQJD6Hw

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz

yozgat haber