Alaçatı Jakamar Otel

Gülşah Yaman tarafından yazıldı

Alaçatı'da benzersiz bir konaklama yeri keşfettim. Yeldeğirmenlerine pek yakın mesafedeki Jakamar Otel' i bizzat gidip görmenizi de tavsiye ederim. O zaman başlayalım…

Hepimiz hafta sonu dinlenmek ve bir sonraki haftaya zinde başlamak isteriz. Eğer sakin bir kaçamak için İstanbul yakınlarında bir alternatif aramıyorsanız, yani gerçek anlamda uzaklaşmak istiyorsanız, yaz döneminde tıklım tıklım dolu olan Alaçatı kış aylarında sakinliğin adresi. Parlayan güneş yüzünüze vururken restorasyonla otel ve kafelere çevrilen eski Rum evlerinin arasından esen rüzgar, biz İstanbul’ luların alışık olmadığı kadar soğuk. Çok soğuk. Sıkı giyinmekte fayda var. Hepimizin  gittiği yada en azından duymuş olduğu Hacı Memiş bölgesi bu sefer cazip gelmiyor ve farklı bir otelde konaklamak istiyoruz. Madem o kadar yol çektik, bu kadarcık bir ezber neden bozulmasın ki?  

 

İsabetli bir tercih yapmak isteyip, yeterli araştırma yapılmadığı durumlarda yerel esnafın tavsiyelerine dikkat etmek oldukça önemliymiş ki, kendimizi Alaçatı yel değirmenlerine 3 dakika yürüme mesafesinde olan Jakamar Otel’de buluyoruz. Dışarıdan bakıldığında ferah bir görüntüsü var. Küçük ve sıkışık bir Rum binası gibi görünmüyor. Büyük bir tabelası, ihtişamlı bir reklamı yok. Otelin kapısını bizlere güler yüzlü bir hanımefendi açıyor.  Bizi içeriye aldıktan sonra, oturma alanına davet ederken kahvelerimizi nasıl içeceğimizi soruyor ve devamında odamızı seçmeden kahvelerimizi içmeye ve sohbet etmeye başlıyoruz.


 

İstanbul’da ve yurtdışında uzun yıllar mimar olarak çalışan Gamze Güzen, devamında Jakamar Otel’in arazisini satın alıyor ve kendi butik otelini tasarlıyor. Alaçatı mimarisiyle birebir uyumlu olacak şekilde inşa edilmiş bu otelin duvarlarında köy sıvası ve Alaçatı taşı kullanılmış. Yerler için Brüt beton üzerine epoksi zemin, ahşap,  mutfak ve giriş kısmında ise İstanbul Çinisi kullanılmış. Mimarideki brüt tarz ile Alaçatı mimarisinin birleştiği bu otel, loft şeklinde düzenlenmiş. Yani malzemeler betonun içerisine saklanmadan estetik bir şekilde görülebiliyor.  Estetik hiç bir detayda es geçilmemiş. Ne güzel! Havlu, çarşaf, mobilyalar, oda aksesuarları, sabun, şampuan ve kremleri  kalitelisinden seçilmiş.


Jakamar Otel Kahvaltısı:

Sabah kahvaltısında kullanılan tüm ürünlerin organik olmasına dikkat ediliyor Jakamar Otel’de. 4 çeşit peyniri(spor yapanlar için en gülümseteni lor peyniri oluyor. Kenarına bırakılmış böğürtlen reçeline gelecek olursak: sonuçta organik, sonuçta tatil…), kahvaltılık yeşillikleri, organik yumurtası, 3 çeşit ekmeği, reçelleri ve çayı ile tam dolu bir kahvaltı sofrası.. Fotoğrafını çekemediğim için sizlerle paylaşamıyorum ancak gözünüzde canlandırabildiğinize eminim.

Kaliteden ödün vermeden bir hafta sonu geçirmek, ya da tatil yapmak istiyorsanız  tavsiye ederim. Fiyatları ortalamanın üstü olarak söylenebilir ancak verdiğiniz ücreti fazlasıyla hak ettiği için gözünüz arkada kalmayacaktır.

 


Ayırca:

Astroloji ile ilgileniyorsanız veya merak ediyorsanız, Gamze hanım bu alanın en iyi isimlerinden uzun süre ders almış. Ve bu yıl astrolog ünvanını alıyor. Önceden yaptığı isabetli tahminleri ile bizleri bir kere daha şaşırtırken, seviniyoruz da. Şahsen kendisi, yakinen tanıdığım ilk Astrolog oldu. İsteyen misafirlerinin doğum günü, saati, yılı ve belli şeylere göre yaşam haritalarına bakıyor. Tabi ki bu birkaç gününü alıyor ve detaylı çalıştığı bir konu. Ücret olarak ise oldukça uygun.   

Macera aramadan ferah ve keyifli birkaç gün geçirmek istiyorum diyorsanız; Jakamar otel sizleri bekliyor.

 Alaçatı kalabalıklaşmadan gidin ve dinlenin derim!

Vamos Venga!

Jakamar Otel:

Adres: Alaçati Mahallesi 3068 Sk. No:13 Çesme – Izmir, 35937 Çesme Alaçati/İzmir

Telefon: (0232) 716 09 78

 

print
Gülşah Yaman

Gülşah Yaman

Marketing Specialist|gulsahyaman8@gmail.com

instagram: @gulsahyamn
Gülşah Yaman

Yazar hakkında

Gülşah Yaman

Marketing Specialist|gulsahyaman8@gmail.com

instagram: @gulsahyamn

Yorum yaz