Nihayet Alaçatı Havaalanı’na Kavuşuyor!

Sevda Serbest tarafından yazıldı

Alaçatı’ya nihayet havaalanı geliyor. Çeşme ve Alaçatı’ya gelmek isteyen yerli ve yabancı turistler önce İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na inmek zorundaydı. Ardından Çeşme’ye doğru kısa sayılmayan bir yol çekiliyordu. Ancak Alaçatı severlere güzel bir müjde var. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Alaçatı Butik Havaalanı'nın kamulaştırma ve tahsisisin tamamlandığını söyledi. “Çeşme'nin artık Güney İspanya ve Güney İtalya ile rekabet şansı olacak” dedi.

İzmir için açıklanan 35 proje içerisinde yer alan Alaçatı Butik Havaalanı Projesi hem turistleri hem de turizm işlemecilerini pek sevindirecek gibi. Alaçatı Butik Havaalanı Projesinin kamulaştırma ve tahsis çalışmaları sona ermiş. Sırada Alaçatı Havalanı’nın Nerede olduğu konusunda. Fizibilite ve ÇED çalışmaları devam ettiği için henüz yeri belli değil.

Kışın dahi turist akınına uğrayan Çeşme ve Alaçatı içi geç bile kalınmış olan Alaçatı Butik Havaalanı projesi özelikle hafta sonu tatilcilerini sevindirecek. Yollarda daha az vakit geçirmek demek aynı zamanda daha çok Alaçatı ve Çeşme’yi tercih etmek demek çünkü.

print
Takip et

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli....
Takip et

Latest posts by Sevda Serbest (see all)

Yazar hakkında

Sevda Serbest

Bir garip gezenti, fotoğrafkolik, gurme yamağı, sanat aşığı, kedi annesi, modern deli….

Yorum yaz