22. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı!

Tuncay Özata tarafından yazıldı

22. İstanbul Caz Festivali’nin program detayları belli oldu.  İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali 27 Haziran–15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 18 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali‘nin 22.’si u yıl da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul’da ağırlayacak.

22. İstanbul Caz Festivali, 15’i aşkın farklı mekânda 250’den fazla yerli ve yabancı sanatçı ile 35’in üzerinde konser sunduğu programıyla bu yaz da İstanbul’u caz ışıklarıyla aydınlatacak. Gelenekselleşen konser mekânlarının yanı sıra festival, müziği tüm kente yayarak takipçilerini şehrin farklı köşelerinde buluşturacak. Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın farklı seslerini ağırlayacak olan 22. İstanbul Caz Festivali, Fenerbahçe Parkı’ndaki “Parklarda Caz” ve Kadıköy’deki “Gece Gezmesi” etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.

Festivalin programı 24 Mart Salı akşamı İKSV’nin Resmi Konaklama Sponsoru Martı Istanbul Hotel’de yer alan Mixo Restaurant & Bar’da düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya konuşmacı olarak İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin katıldı.

Festival hakkında daha fazla bilgi için:

http://caz.iksv.org/tr/arsiv/haberarsivi/p/1/1091

print

Yazar hakkında

Tuncay Özata

Yorum yaz