10 Karaköy’de zamanda yolculuk: Secret Dining – En Route

Tuncay Özata tarafından yazıldı

Karaköy’ün eşsiz mekanlarından 10 Karaköy A Morgans Original‘da gerçekleştirilen Secret Dining etkinliği “En Route” (Ben “Orient Express ile zamanda yolculuk” diyorum)sizi zamanda yolculuğa çıkarıyor. Orient Express treniyle 1893 yılına gidip yaşadığım bu eşsiz deneyimi ve tadı damağımda kalan yemekleri size çok fazla ipucu vermeden anlatacağım çünkü gittiğinizde sizi bekleyen birbirinden güzel sürprizleri bozmak istemem. Öncelikle “Secret Dining – En Route nedir?” size biraz bilgi vereyim…

En Route“; yazar Duygu D. Öztürk ve prodüktör Dilara Ekşioğlu‘nun 10 Karaköy’de gerçekleştirdiği bir proje. Bu “Secret Dining” projesi 10 Karaköy A Morgans Original’da hazırlanan Orient Express treninde geçiyor. Türkiye’de bu konseptte yapılmış ilk proje olan Secret Dining “En Route”ta 1893 yılında Paris’ten kalkan, Strasburg, Salzburg, Münih, Viyana ve Budapeşte garlarına uğradıktan sonra sizi Bükreş Garı‘ndan alan bu trenle İstanbul‘a yolculuk yapıyorsunuz. Trende Rudolf Karaköy‘ün şefi Rudolf Van Nunen‘in hazırladığı birbirinden lezzetli yemekleri tadarken güzel sesiyle yolculuğunuzu neşelendiren soprano hanımefendi de size eşlik ediyor.

Orient Express - on karaköy

Tabi bu eşsiz gecede size eşlik edenler bu lezzetli yemekler ve güzel ses değil… Zamanın birkaç ünlü ismi de sizinle birlikte oturuyor. Daha trene girmeden garda biletinizi kontrol eden görevliden 1. sınıf kompartımanınızdaki ışık ve ses efektlerine kadar her şeyiyle sizi 1893’e götüren “En Route“ta birbirinden güzel ve heyecanlı sürprizler de var ancak ben buna girmeyeceğim :) Çünkü bu güzel sürprizlerin bozulmaması gerekiyor. Zaten bu yüzden fotoğraf ve video da yasak.

DSCF5014

Secret Dining‘in keyifli etkinliği En Route‘a katılan herkes eminim ki ilk başta “Biz çift geldik. Neden yan yana değil de karşılıklı oturttular bizi?” demiştir ve diyecektir. Bunu biz de sorduk ve ilerleyen dakikalarda hiç tanımadığımız insanlarla çok keyifli sohbetler ederken fark ettik ki bu tamamen yemeğe gelen insanların kaynaşması için planlanmış çok zekice bir taktikti.

Orient Express - on karaköy

Açık söyleyim; Ben yemek masasında çok fazla oturunca saate bakar, sık sık da kalkmak için fırsat kollarım ancak “Orient Express ile zamanda yolculuk“ta tren İstanbul’a varıp kompartımanın kapıları açıldığında saatime hiç bakmadığımı ve zamanın ne çabuk geçtiğini fark ettim. Hem de Beşiktaş maçı varken :)

Orient Express - secret dining- on karaköy DSCF4996

Bu arada unutmadan; yolculuk öncesi ve sonrasında olduğu gibi Secret Dining En Route“un sonunda da sizi birbirinden güzel sürprizler bekliyor. Biletler Biletix’te!

Güncel Secret Dining- Orient Express yolculuğu tarihleri ise şöyle;

26 Mart Cumartesi
2 Nisan Cumartesi
9 Nisan Cumartesi
14 Nisan Perşembe
16 Nisan Cumartesi
23 Nisan Cumartesi
30 Nisan Cumartesi

Orient Express - on karaköy

print

Yazar hakkında

Tuncay Özata

Yorum yaz